RSS
 

Zanim urosną Ci wąsy zobacz co możesz zrobić by zaoszczędzić

25 cze

images (3)Oczywiście prezentowane porady nie są dla każdego, na tym blogu będą pojawiać się co jakiś czas, może niektóre spotkają się z uznaniem inne będą ganione. Niemniej jednak sposobów na oszczędzanie pieniędzy jest wiele a wcielając w życie wszystkie niekoniecznie można wyjść nam to na dobre. 

Twój przyjaciel Bank

Nie należy za bank płacić, poszukaj takiej oferty bankowej gdzie bank będzie płacił tobie. Lokaty, konta oszczędnościowe, nie przywiązuj się do marki, dziś podpiszesz umowę na mocy której bank zobowiąże się, że wszelkie usługi są bezpłatne a za pół roku w związku z postanowieniem Rady Finansowej zmieni te zapisy regulaminem, niestety tak bywa, wówczas musisz udać się na poszukiwanie innego banku.

Kolekcjoner zarobi, ale musi poczekać

Zbiory, jedni zbierają breloczki inni kolekcjonują starocie. Znam dziewczynę, która zbiera długopisy, potrafi wejść do banku czy na pocztę i zapytać czy nie mają darmowych długopisów dla klientów. Ponoć ma długopis z samego salonu Lamborgini. W tym punkcie chcę zwrócić uwagę na to, że kolekcjonerstwo może się opłacić, dziś są to stare resorówki ale za 30 lat ktoś dopatrzy się w nich modelu wartego spora sumkę, dbajmy więc o przeróżne przedmioty. Obraz, który wisi w sypialni dziadków może nie jest kunsztem ale sprawdź kto się pod nim podpisał.

Lojalni są doceniani, no raczej

Karta stałego klienta, nie dziękuję, a może by tak jednak ją wyrobić? Opłaca się to głównie na stacjach benzynowych, jeszcze lepiej jak nie jest w niej określona marka samochodu, wówczas jeśli masz dwa szybciej wyrobisz wykupisz wymaganą do zniżki ilość paliwa.

Urodziny, imieniny, wesela

Słyniemy z wielu typów zachowań ale jednego nie można nam zarzucić, jesteśmy nadzwyczaj hojni. Po co to, kiedy my tracimy czas na szukanie prezentu i sam prezent w innych krajach jubilat otrzymuje kolejna ramkę ze zdjęciem albo chusteczkę z imieniem. Opornie idzie nam kopiowanie systemów innych państw zgłasza systemu wynagrodzeń, więc do czasu kiedy nie staniemy się Irlandią nie wydajemy dużo na prezenty. Wesela i Komunie są dobrym przykładem jak nie postępować, zegarki ustąpiły tabletom, rowery quadom aż czekać kiedy mały komunista zażyczy sobie apartament nad riwierą. 

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz