RSS
 

Daj sobie prezent, nie martw się o pieniądze

30 gru

lovely-moustache-wallpaper-by-luunyeditions-drqDla większości ludzi w tym kraju, problemy finansowe spowodowane są nie tyle brakiem gotówki, co jej nieumiejętnym wydawaniem. Zgodzicie się, pewnie nie, lubimy zrzucać winę na innych, to, że nie mamy na koncie oszczędności to wina pracodawcy, który mało płaci.  Tym czasem, wina leży po obu stronach, a winowajcą jest nasze zachowanie, i cechy charakteru.

Problem leży w Tobie

Chociaż specjaliści umysłów szydzą z oczywistej głupoty, nieracjonalnych zachowań, to okazuje się, że mamy tendencję do naśladowania dokładnie tych samych scenariuszy. Tak dochodzimy do tego, że tak jak inni, chcemy i korzystamy z do internetowych płatności miesięcznych, samochody i meble nabywamy na kredyt, i nie możemy zrezygnować z codziennej paczki papierosów. Pieniądze są dla nas jak gość, przychodzą trzeba coś z nimi zrobić, a jak już ich nie ma to i tak należy posprzątać bałagan, jakie pozostawiły. Kopiowanie zachowań nie jest więc tym co powinniśmy robić, mamy przecież własny rozum.

Cofnij czas

Gdybym mógł cofnąć się o 12 lat, co powiedział bym sobie w przeszłości jaką mądrością bym się ze sobą podzielił?. Numery w totolotka, wcześniej zdecydowalibyście się na wyjazd za granicę, a może nie byłoby decyzji o kredycie? Zacznij, więc działać może na niektóre z tych działań nie jest jeszcze za późno.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz