RSS
 

Co lepsze proszek do prania czy żel

16 sty

waste moneyKażda pani domu ma ten sam problem, zastanawia się w czym prać. Kilku kilogramowy proszek kosztuje nawet 50 złotych, dwa litry płynu piorącego nie są wcale tańsze, co więc wybrać.

Ilość prań

Przy wyborze proszku nie powinna decydować marka chociaż znam takie osoby, które mają zastrzeżenia co do pewnych produktów. Może problem tkwi w sposobie użytkowania a nie w produkcie. Pudełka czy plastikowe worki z proszkiem są opisane i to ilość prań jaką można wykonać z danej ilości proszku powinna decydować o wyborze. Zbyt dużo proszku na jedno pranie to nie tylko marnotrawstwo, na nadmiaru chemii cierpią nasze ubrania, środowisko i nasz portfel.

Co z płynem

Płyn lepiej rozprowadza się w wodzie, to wie każdy. Dlatego na uciążliwy brud poleca się chemię w płynie czy żelu. Z płynami nie pojawia się problem z ponownym płukaniem, a to w przypadku czarnych ubrań także spora oszczędność, zwłaszcza wody.

Kapsułek  nie poleca nikt

Nikt poza producentem, duże stężenie środka chemicznego, faktycznie dobrze działa na brud. Ekolodzy jednak nie są zadowoleni. Problem pojawia się kiedy chcemy wykonać mniejsze pranie, przecięcie kapsułki jest trudnie, a czasem niemożliwe. Pozostawiona na półce rozlewa się, zasycha, traci właściwości przez wietrzenie. W zestawieniu kapsułka wychodzi najdrożej, za jedną trzeba zapłacić nawet 2 złote, miarka proszku to koszt ponad złotówkę, podobnie jak płyn.

Pranie to nie tylko proszek

Do kosztów prania doliczyć należy wodę, prąd oraz środki zmiękczające ubrania czy wodę. Rocznie może to być koszt nawet 300 złotych, a czy specyfiki te skutecznie chronią naszą pralkę?

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz