RSS
 

Jak oszczędzać pieniądze?

29 cze

facet z wąsemFacet z wąsem powiem wam jak oszczędza pieniądze, sposoby są łatwe proste i z pewnością skuteczne.

Kanapki robię sobie sam

Zamówiony obiad czy zakupione kanapki smakują lepiej, niże te z domu, ale 22 dni robocze razy kilka złotych daje niezłą sumkę. Kanapki czy obiad zrobiony samodzielnie są tańsze, to nie ulega wątpliwości.

Kawę piję w domu

Przemaszerowanie się przez miasto w kubku z drogiej kawiarni nie jest niczym innym jak typowym lansem. Każdy facet z wąsem to wie, jedna jego lans nie interesuje, liczy na dobrą, aromatyczną, gorącą kawę. Taką można przygotować samemu miedzy obkładaniem kanapek. Porządny termo kubek także nie jest drogi, utrzymuje ciepło nawet do wieczora, a rozglądając się w sieci możecie znajdziecie coś design.

Rób zakupy online

Wbrew pozorom robienie zakupów online pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze. Zniżki, obniżki, promocje, wyprzedaże, czy przesyłka gratis, tego jest pełno, zanim pójdziesz do sklepu zobacz online.

Rób zakupy z głową

Twój dom to nie magazyn, nie kupuj niczego hurtowo, chyba, że ma dobrą cenę. Dlatego u mnie w szafkach pełno produktów długoterminowych, które wcześniej były przecenione. Małe a częste zakupu z głową, pozwolą zachować zdrowy rozsądek, niczego nie zmarnujesz a przy tym zawsze będziesz przy kasie. Kupuj to co potrzebne, to co się przyda i to co wykorzystasz w 100 procentach. Dlatego przeglądanie lodówki i szafek z jedzeniem to podstawa dobrej organizacji i oznaka gospodarności. Tak samo sprawdzaj stan środków czystości i kosmetyków.

Jak oszczędzać energię?

Trywialne sposoby, których uczyli Cię w przedszkolu, pomogą oszczędzać na energii. Gasimy światłą, jeśli nie używamy to wyłączamy. Wymiana oświetlenia i starych gratów na bardziej oszczędne. Jeśli to nie pomaga i jesteś zbyt leniwy aby gasić światło obniż cenę kWh zmieniając operatora energii elektrycznej.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz