RSS
 

Jak uzyskać pomoc prawną

23 wrz

Są sytuacje, kiedy bez konsultacji z prawnikiem się nie obędzie, niestety, ale od początku tego roku na terenie całej Polski funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej. 1 stycznia weszła w życie ustawa przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości zakładająca stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy radców prawnych, adwokatów i doradców podatkowych.

Okazuje się, że ustawa zakłada, iż z darmowej pomocy prawnej (na etapie przesądowym) skorzystać mogą osoby, które nie ukończyły 26. roku życia, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, osoby, które ukończyły 65 lat, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatanci i weterani, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną. Prawnicy pomogą interesantom napisać wnioski i pisma procesowe, poinformują o obowiązującym stanie prawnym czy też wskażą sposób rozwiązania problemu prawnego.

Doradcy podatkowi pomogą w sprawach finansowych, ale nie tych, które dotyczyć będą działalności gospodarczej. Punkty pomocy prawnej będą prowadzone przez organizacje pozarządowe i przez samorządy. Dokładne adresy można znaleźć na stronie: darmowapomocprawna. ms.gov.pl 

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz